Úvod Novinky Hitmobil.sk: Slovenský Android Market so všetkým čo k tomu patrí alebo len...

Hitmobil.sk: Slovenský Android Market so všetkým čo k tomu patrí alebo len lacná napodobenina?

4

Dnes nám do našej schránky noviniek a klebiet vhodili veľmi zaujímavý letáčik. Ide o nový slovenský web, ktorý má plniť úlohu nášho lokálneho Android Marketu.

V tlačovej správe sa uvádza, že tento market, je určený na „distribúciu platených ako aj bezplatných aplikácií pre inteligentné mobilné telefóny a zariadenia s operačným systémom Android.“

Okrem iného plánujú spustiť aj platenie pomocou SMS, čo by bola veľká výhoda pre tých, ktorí nemajú prístup k Google Wallet a do konca Marca by mala byť spustená aj služba in-app-billing, čiže platenie v rámci samotnej aplikácie.

Hitmobil.sk je však len na začiatku veľmi dlhej cesty. Z informácií od samotného vedenia vieme, že webstránka je momentálne v pilotnej prevádzke, no chýbajú jej základné funkcie, ako napríklad spomínané platenie pomocou SMS, ktoré potenciálne priláka najviac zákazníkov. Podľa vyhlásenia sa tejto funkcionality dočkáme do dvoch týždňov, no isté to bude, až keď to bude skutočne aktívne.

Náš slovenský Android Market (neviem, či je takéto pomenovanie na mieste) má aj vlastnú aplikáciu, ktorú však nenájdete na Google Play a to znamená, že si ju budete musieť stiahnuť pomocou QR kódu, zaslania emailom alebo navštívením ich webstránky čo sa môže zdať ako zbytočný krok navyše. To isté platí aj pre ostatné aplikácie, pokiaľ nemáte stiahnutú aplikáciu Hitmobil.

Česko-slovenská Android scéna rozhodne potrebuje stimuláciu a som presvedčený, že projekty ako tento jej pomôžu, len som trochu skeptický a hlavne preto, že na Google Play (Android Market) sme už príliš veľmi zvyknutí. Ďalším faktorom, ktorý HITmobilu nehrá do kariet je samotný názov, ktorý vôbec nenaznačuje, že by malo isť o virtuálny trh, kde by ste našli svoju obľúbenú hru, či aplikáciu. To isté však môžeme povedať už o spomínanom Google Play.

Z pohľadu bežného používateľa musíme vytknúť ďalšiu vec a to je až prehnane veľká reklama, ktorá svojím spôsobom znepríjemňuje pobyt na stránke a jednoduché prehliadanie aplikácií. To isté platí aj o príliš veľkých ikonkách aplikácií na hlavnej stránke.

My tu však niesme od toho aby sme písali detailnú kritiku takejto stránky a preto celkové zhodnotenie nechám na vás. Ako sa už hovorí, sto ľudí, sto chutí. Čo si myslíte o tomto projekte vy?