Xiaomi

Xiaomi

Spoločnosť Xiaomi tento rok vyprodukuje viac vrcholových smartfónov

Spoločnosť Xiaomi by sa dala pokojne nazvať technologickým tigrom východnej Ázie. Za päť rokov svojej existencie si dokázala vytvoriť pozíciu uznávanej technologickej spoločnosti.

Xiaomi tento mesiac predstaví vlastný čipset s označením „Pinecone“

Procesorové sady z dielní výrobcov Qualcomm, MediaTek, Samsung či Huawei čoskoro doplní nový kus kremíka, ktorý vyprodukuje čínske Apple, spoločnosť Xiaomi.

Xiaomi Mi Mix 2 bude ešte futuristickejší: Ponúkne ešte tenšie rámiky!

Xiaomi Mi Mix je jednoznačne telefón, ktorý nás v roku 2016 zaujal najviac. Ide o koncept, ktorý si môžete kúpiť či už priamo z Číny alebo na rôznych bazároch.

Ochráň sa počas šoférovania: Táto kamera od Xiaomi zaznamená všetky prípadné situácie!

Zažil to asi každý šofér. Kľudne si idete tam, kam potrebujete a zrazu vám takmer spôsobí infarkt jeden z členov motoristickej komunity. Či už nepozornosťou alebo agresivitou, zloba sa stane hneď.

Zabezpeč si domácnosť ako pán za lacno: Xiaomi predáva 5 gadgetov v 1 výhodnom balení

Či už bývaš v paneláku, rodinnom dome alebo na chate, zabezpečenie svojej domácnosti by mal byť jedným z hlavných bodov programu každého z nás.

Xiaomi má vlastný čipset: Je vyrobený 10nm výrobným procesom, objaví sa v tomto zariadení

O tom, že už čoskoro uvidíme Xiaomi Mi 5C už vieme niekoľko týždňov. Vieme dokonca aj o tom, že v ňom nenájdete procesor od Qualcommu, ani MediaTeku a dokonca ani od Samsungu (Exynos). Nie nie. Namiesto toho v ňom nájdete vlastnoručne navrhnutý procesor s označením Pinecone.

Xiaomi Mi 6 bude aj napriek rovnakému procesoru ako v Galaxy S8 menej výkonný. Prečo?

Najnovšie informácie naznačujú, že chystaný Xiaomi Mi 6 predsa len ponúkne najnovší mobilný procesor Qualcomm Snapdragon 835.

Spomínate si na černocha z letáku Lidlu? Po novom je tvárou nadupaného Xiaomi Mi Mix

Určite si spomínate na situáciu, do ktorej sa dostal český Lidl. Do svojho letáku totiž umiestnil černocha, čo okamžite pobúrilo niektorých ich zákazníkov.

Rysuje sa Xiaomi Redmi Pro 2. Opäť OLED displej, no ešte väčšia batéria

Čínsky výrobca Xiaomi koncom júna 2016 predstavil model Redmi Pro, ktorý zaujal nielen nízkou cenou, ale duálnym fotoaparátom a OLED displejom.

Príde Android 7.1.1 Nougat aj na Xiaomi Redmi Note 3 a Note 4?

Xiaomi pravdepodobne pracuje na veľkej aktualizácii pre niekoľko zo svojich zariadení. Medzi nimi by nemal chýbať ani obľúbený Xiaomi Redmi Note 3, ktorý sa vo výsledkoch z GFXBench objavil už s Android 7.1.1 Nougat.

Hugo Barra končí v Xiaomi. Je vyčerpaný, mieri späť do Silicon Valley

Hugo Barra je človek, ktorý mal v Xiaomi posunúť dopad zariadení aj mimo Číny. Dnes na svojom Facebooku oznámil, že u čínskeho výrobcu oficiálne končí.
video

VIDEO: Vyskúšali sme telefón budúcnosti bez rámikov. Takto sa s ním žije!

Xiaomi koncom minulého roka snáď všetkých prekvapil predstavením svojho nového konceptu. Ide o smartfón, ktorý je akousi víziou spoločnosti, víziou toho, ako by telefóny budúcnosti mohli alebo mali vyzerať.

Xiaomi Mi Notebook Air pre rok 2017 bude ešte prémiovejší a ľahší

Spoločnosť Xiaomi v decembri minulého roka vylepšila svoj ľahký a tenký Mi Notebook Air. Neišlo síce o novú generáciu zariadenia, výrobca však pridal vítaný modul pre 4G konektivitu.

RECENZIA Xiaomi Mi Note 2: Oveľa viac než len kópia Galaxy Note 7

Xiaomi Mi Note 2 je jedno z tých zariadení, ktoré by si zaslúžilo oveľa viac pozornosti, než sa mu dostalo.

Xiaomi Mi 6 vstupuje do hromadnej výroby! Máme informácie o oboch verziách

Pravdepodobne najobľúbenejší čínsky výrobca, Xiaomi, už horlivo pripravuje svoju novú vlajkovú loď, Xiaomi Mi 6. V jeho výbave sa má nachádzať jeden z najvýkonnejších mobilných čipsetov, Snapdragon 835. Ak sa to firme podarí naplniť a zariadenie predstaviť vo februári či marci, prekoná tým samotný Samsung, ktorý pracuje na novom Galaxy S8.

Riadtieľ Xiaomi: Rastieme príliš rýchlo, musíme spomaliť

Pred niekoľkými rokmi neznáma spoločnosť, aktuálne jeden z najznámejších technologických lídrov. Spoločnosti Xiaomi sa darí, no to nemusí byť nutne pozitívum.