Konkurencia

Konkurencia

VIDEO: Google si v novej reklame uťahuje z malej pamäte iPhonu. Láka na službu Google Fotky

Ak ste niekedy sledovali konferenciu Apple alebo Google, určite ste si všimli, že sa tieto spoločnosti navzájom podpichujú. Predstavitelia oboch gigantov radi poukazujú aj na konkurenciu.
iOS vs android

Štatistika: Android naďalej dominuje svetu. iOS znovu rastie v Európe a USA

Určite je každému jasné, že Android dominuje celosvetovo vo viacerých štatistikách. Keď k tomu pridáme klesajúce predaje iPhonov v posledných dvoch kvartáloch, tak sa môže zdať, že cesta pre Android je ružová. Avšak iOS sa nevzdáva, keďže sa znovu vrátil k rastu.

Lenovo Air 13 Pro: Lacná odpoveď na Macbook, ktorá konkuruje Xiaomi

Macbook od kalifornského Apple je veľmi luxusné a kvalitné zariadenie, ktorého predaje hovoria za všetko. Avšak nie každý je ochotný platiť veľkú maržu a radšej siahne po lacnejšej alternatíve. Jednou z nich môže byť ultrabok Lenovo Air 13 Pro.
apple prekonal očakávania

Apple prekonal očakávania analytikov. Ale predaje iPhone klesli o skoro 11 miliónov

Apple včera oznámil, že za 2. štvrťrok predal 40,4 milióna kusov iPhonov. Toto číslo síce mierne prevýšilo očakávania Wall Street, ktorý predpovedal rovných 40 miliónov kusov, ale oproti 1. štvrťroku Apple zaznamenal pokles o skoro 11 miliónov kusov (z 51,2 miliónov).
americká armáda iphone

Americká armáda vybrala iPhone 6s namiesto Androidu. Dôvodom malo byť zamŕzanie systému

Americké armádne veliteľstvo pre špeciálne operácie spravilo veľkú zmenu. Rozhodlo sa zmeniť taktický Android smartfón za iPhone 6s od konkurenčného Apple. Nový iPhone 6s pre americkú armádu sa bude nazývať iPhone Tactical Assault Kit.
lenovo softbank 503vl

Lenovo SoftBank 503VL: Prvý Lenovo smartfón s Windows 10

Po dlhom čakaní sa Lenovo odhodlalo. Áno, tento čínsky výrobca predstavil jeho prvý pokus s Windows 10 platformou. Netešte sa predčasne, pravdepodobne sa k nám smartfón SoftBank 503VL nikdy nedostane.

Nový iPhone príde s dvojitým 16 Mpx fotoaparátom. Potvrdzuje to ďalšia FOTO

Čerstvý únik živej fotografie vyvrátil nedávne tvrdenia čínskych zdrojov, podľa ktorých neprinesie tohtoročný iPhone viackrát spomínaný fotoaparát s dvomi senzormi. Na záberoch je dokonca príležitosť vidieť aj Smart konektor umožňujúci pripájanie príslušenstva.

Apple vraj neoznačí nový iOS smartfón číslom sedem. Názov iPhone 7 dostane až v roku 2017

Nadchádzajúci iPhone údajne neprinesie žiadne revolučné inovácie, hoci sa od neho tento rok očakáva naozaj veľa. A malé zmeny má odrážať aj výnimočne zvolené označenie, ktoré by malo byť podobné iPhone 6s.

iPhone SE je hit! Apple nedokáže pokryť dopyt

Malý, ale výkonný iPhone SE od kalifornského giganta sa teší veľkej obľube. Až takej, že v niektorých konfiguráciach a farbách nie je v amerických Apple Storov dostupný a na Internete si budete musieť počkať až 2 týždne, kým vám horúca novinka príde.

Google nechá vývojárom až 85% zárobku z predplatného

Aj keď zisky internetového giganta Google pochádzajú prevažne z reklám, jedným z ďalších finančných zdrojov je aj ich služba Google Play, kde vývojári a tvorcovia obsahu ponúkajú platený obsah.

Nestačí vám nová Jolla C so Sailfish OS? Odpoveďou je Oysters SF

Možno ste pred nejakou dobou zaregistrovali správu o tom, že Jolla, ktorá bola založená bývalými zamestnancami Nokie, to so svojim Sailfish OS nevzdáva a predstavila nový smartfón Jolla C.

Apple pod paľbou: Caltech ho súdi za neoprávnené použitie štyroch Wi-Fi patentov!

Len pred pár dňami svetom prehrmel súdny spor, v ktorom spoločnosť VirnetX požadovala ďalších 190 miliónov dolárov od Apple za porušenie ich patentov. Len vo februári rovnaká spoločnosť vysúdila od Apple 625 miliónov dolárov za, uhádli ste, zneužitie patentov.

Výrobca Xiaomi predal na domácej pôde trikrát viac smartfónov ako Apple

Čínsky trh so smartfónmi je vôbec najväčší na svete a preto sa nemôžeme čudovať, že na tomto trhu sa snažia preraziť mnohí výrobcovia smartfónov. Jedným z nich je aj Apple či Samsung, ktorí na tomto trhu ponúkajú svoje zariadenia.

Jolla to nevzdáva. Predstavili svoj nový smartfón, stojí len 169€!

Výrobca Jolla a operačný systém Sailfish možno každému nie je známy, ale táto firma bola založená bývalými zamestnancami Nokie v roku 2013. A dala si za cieľ priniesť späť na trh MeeGo OS, ktorý Nokia zatratila.

Ďalšia patentová vojna gigantov. Huawei žaluje Samsung

Čo sa týka patentových súdnych vojen, asi za najznámejšiu by sa dala označiť tá, ktorú viedol Apple so Samsungom. Obe spoločnosti sa však len nedávno inteligentne dohodli, že spory ukončia nielen na pôde USA, ale aj naprieč súdnymi dvormi po celom svete.

Veľká Británia: Microsoft Surface Pro je v podnikovej sfére obľúbenejší ako Apple iPad Pro

Aj Microsoft aj Apple označili svoje najlepšie tablety prídavkom "Pro", čo znamená, že sú prevažne určené pre biznis. Reč je o Surface Pro a iPad Pro - high-end zariadenia s oddeliteľnou klávesnicou.