Android

Android

Obchod Google Play dosiahol veľký medziročný nárast tržieb

Obchod Google Play a Apple App Store sú miesta, bez ktorých by sa naše smartfóny a tablety jednoducho nezaobišli. Nájdeme v nich množstvo aplikácií, hier ale aj ďalšieho obsahu.

ŠTATISTIKA: Android 7.0 Nougat sa prediera pomaly. Stále kraľuje Lollipop

Spoločnosť Google aktuálne vyrukovala s prvou tohtoročnou štatistikou, ktorá vypovedá o podieloch jednotlivých verzií operačného systému Android na trhu.

Android má smutné prvenstvo: V roku 2016 v ňom bolo najviac bezpečnostných chýb

Bohužiaľ, ako ľudí, ktorí majú radi Android ako taký nás takéto prvenstvo samozrejme mrzí. O čom rozprávame? Najviac bezpečnostných zraniteľností v roku 2016 bolo odhalených práve v mobilnom operačnom systéme od Google, v Androide.

Prechod z iOS na Android ešte jednoduchšie. Vďaka Google Disku

Prechod zo starého Android smartfónu na novší kúsok s OS Android je jednoduchý. Vrásky však môže spôsobiť migrácia z iPhone smartfónu s platformou iOS.

Google predstavil Android Things. Operačný systém pre internet vecí

Internet vecí je niečo, čo sa bude v blízkej budúcnosti dotýkať väčšiny z nás. Garážové brány, ovládače klimatizácie, osvetlenie, zámky dverí...všetko bude môcť byť pripojené na internet.

Android 7.0 Nougat sa medzi smartfónmi šíri prekvapivo rýchlo

Ak si odmyslíme výdrž batérie na jedno nabitie, aktualizácie operačného systému Android sú tým najväčším problémom, ktorý trápi vlastníkov smartfónov s týmto OS.

Android 7.1.1 Nougat pre smartfóny Google Pixel a Nexus je vonku. Čo prináša?

Spoločnosť Google dnes oficiálne uvoľnila vyššiu verziu operačného systému Android Nougat. Presnejšie, ide o verziu 7.1.1 určenú je pre Google Pixel smartfóny, ale aj pre niektoré Nexus zariadenia.

ŠTATISTIKA: Android Lollipop vládne smartfónom, Nougat je skôr výnimkou

Aj tento mesiac spoločnosť Google zverejnila štatistiku, ktorá hovorí o trhových podieloch všetkých aktívnych verzií operačného systému Android.

Nadupané preteky F1 2016 od Codemasters už v obchode Google Play

Hry s vôňou benzínu majú nespočetné množstvo fanúšikov. Tých určite poteší, že do obchodu Google Play len nedávno dorazil titul z kráľovskej kategórie motoristického športu, Formula 1.

Piatková porcia aplikácií: MP3 Converter, Evie launcher alebo kolekcia hier Microsoft Solitaire

V čerstvom vydaní piatkovej porcie Android aplikácií a hier natrafíte na snímač farieb, nástroj, ktorý z videa extrahuje zvukovú stopu do formátu MP3, skvelý launcher alebo otvárač skrátených URL adries.

Smartfóny Moto Z a Moto Z Force dostávajú aktualizáciu na Android 7.0 Nougat

Pokiaľ ste hrdým majiteľom jedného z dvoch high-end smartfónov Moto Z a Moto Z Force, máme pre vás dobré správy. Pomaly sa môžete chystať na inštaláciu najnovšej verzie OS Android.

Zadné vrátka na niektorých Android smartfónoch posielajú dáta čínskym serverom

Server New York Times práve zverejnil správu, v ktorej tvrdí, že niektoré modely Android smartfónov prichádzajú s predinštalovanými zadnými vrátkami, ktoré na čínske servery posielajú informácie o ich majiteľoch.

Operačný systém Android má vlastný oficiálny Instagram profil

Zdá sa, že Instagram profily sa stávajú akousi sociálno-marketingovou povinnosťou spoločností a produktov podobne, ako napríklad Facebook stránky.

Vernee Mars dostane aktualizáciu na Android 7.0 Nougat ešte v tomto roku

Najnovšia verzia operačného systému Android s označením 7.0 Nougat je ešte stále čerstvá. Okrem Nexus a Pixel zariadení ňou väčšina smartfónov nedisponuje.

Systém Android Auto sa bude dať používať v každom vozidle

Palubný systém, respektíve aplikácia Android Auto už nebude len výsadou kompatibilných modelov vozidiel. Android Auto budú môcť vodiči používať v každom vozidle.

Android pritvrdil: Používa ho oveľa viac ľudí, iOS naopak klesá!

Najnovšie dáta, ktoré zverejnila renomovaná agentúra Strategy Analytics, hovoria o podiele mobilných operačných systémov na globálnom trhu.