Android

Android

Huawei nečaká: Začína s testovaním Android O na Mate 9

Vyzerá o tak, že z Huawei smartfóny môžu byť po zariadeniach, na ktorých výrobe sa podieľal Google prvými, ktoré prinesú novú verziu Androidu, Android O.

Vlaňajší high-end tablet od Samsungu dostáva aktualizáciu na Android Nougat

Samsung sa po high-end modeloch smartfónov rozhodol aktualizovať aj vlaňajší vrcholový tablet. Model Galaxy Tab S2 začal získavať aktualizáciu na OS Android Nougat.

ŠTATISTIKA: Android Nougat zaznamenal v apríli solídny rast

Máme tu nový mesiac roka 2017 a Google už tradične zverejnil informácie, ktoré vypovedajú o podieloch jednotlivých verzií operačného systému Android na mobilom trhu.

Vlastníci Pixel a Nexus smartfónov pozor! Aktualizácia na Android 7.1.2 Nougat sa už šíri

Spoločnosť Google začala včera bez akýchkoľvek ovácií distribuovať najnovšiu dostupnú verziu operačného systému Android, ktorá nesie označenie 7.1.2 Nougat. Aktualizácia sa šíri štandardne, prostredníctvom OTA rozhrania.

Android porazil Windows: Stal sa z neho najpoužívanejší operačný systém na internete

Google sa podaril ďalší husársky kúsok. Minulý mesiac totiž jeho mobilný operačný systém Android prekonal Windows od Microsoftu v počte pripojených zariadení k internetu.
Gangstar New Orleans

Nová hra od Gameloft v obchode Play. Vyskúšajte otvorený svet mesta New Orleans

Populárne herné štúdio Gameloft vyrukovalo s novou hrou, ktorú si môžu vychutnať ako používatelia platformy Android, tak iOS. Titul Gangstar New Orleans bol pôvodne dostupný len v niektorých krajinách.
Chicken Scream

Chicken Scream je hra, ktorú si na verejnosti pravdepodobne nezahráte

K zábave stačí niekedy veľmi málo, čoho dôkazom je aj hra Chicken Scream. Stačilo využiť jeden z najznámejších herných konceptov a obohatiť ho o nový spôsob interakcie.

Google sľubuje rýchlejšie aktualizácie pre všetky smartfóny s OS Android

Spoločnosti Google sa za posledné roky nepodarilo vyriešiť jeden zo zásadných problémov zariadení s operačným systémom Android. Aktualizácie nie sú stále dostatočne rýchle a ani pravidelné.

OS Android O príde s oveľa kvalitnejším zvukom. Na audio novinkách sa podieľalo Sony

Bluetooth slúchadlá a reproduktory sú obľúbenými doplnkami smartfónov. Predsa len ide o pohodlnejší audio zážitok, pri ktorom nie sme obmedzovaní káblami a vodičmi. Kvalita zvuku ale môže utrpieť.

Google predstavil Android O: Najprv ho získajú vývojári, tu je všetko, čo o ňom musíte vedieť!

Google v utorok, 21. marca 2017, predstavil prvú verziu Android O určenú pre vývojárov (developer preview).

ŠTÚDIA: OS Android rástol v Európe a v Číne. Značka Nokia s pozitívnymi vyhliadkami

Experti poprednej analytickej agentúry Kantar sa vo svojej poslednej štúdii zamerali na aktuálny stav trhových podielov mobilných operačných systémov. Z výsledkov je zrejmé, že kraľovanie dvoch gigantov nikto neohrozí.

Google predstavil #myAndroid Taste test: Vytvorí vám personalizovanú domovskú obrazovku!

Jeden z hlavných dôvodov, prečo ľudia tak milujú Android je možnosť upraviť si ho podľa svojej predstavy.
zľave

TOP 3 Android hry, ktoré sú momentálne v zľave za pár drobných

V obchode Google Play sa opäť objavilo niekoľko herných titulov, ktoré sú k dispozícii na stiahnutie za zvýhodnenú cenu. Vybrali sme z nich tri, ktoré sú pozitívne hodnotené a ktoré majú väčší počet stiahnutí.

Prehliadanie internetu cez OS Android je čoraz populárnejšie. Dokonca dobieha Windows

Zamyslite sa, z akých zariadení najčastejšie pristupujete na internet. Okamžitou odpoveďou je smartfón, poprípade tablet, a počítač, respektíve notebook. Smartfónom vládne operačný systém Android a počítačom Windows.

ŠTATISTIKA: Android Nougat rastie, na najpoužívanejšiu verziu však ani zďaleka nemá

Spoločnosť Google aj v tomto mesiaci zverejnila čísla, ktoré vypovedajú o trhových podieloch jednotilivých verzií operačného systému Android. Oproti minulému mesiacu si najnovšia verzia polepšila.
Android

Viceprezident spoločnosti Google naznačil názov novej verzie OS Android

Hiroshi Lockheimer zastrešuje z pozície viceprezidenta divíziu spoločnosti Google, ktorá má na starosti vývoj operačného systému Android. Hiroshi naznačil, ako by sa nová verzia OS mohla volať.

Samsung pri Galaxy S8 bojuje s ďalším problémom. Ľudia začali hlásiť,...

Samsung Galaxy S8 je vynikajúce zariadenie. Napísali sme o tom a spravili sme o tom aj video. Naozaj, zanechal na nás výborný dojem. Je však evidentné, že tak, ako každý telefón, ani Galaxy S8 nie je perfektný.