Android

Android

Nórske inštitúcie majú problém. Hľadajú náhradu za smartfóny s OS Windows

Smartfóny s operačným systémom Windows a jeho rôznymi verziami na trhu momentálne pôsobia už ani nie s 1-percentným podielom. Bez ohľadu na toto číslo si ich mnohí pochvaľujú.

Android Nougat pre Samsung Galaxy S6 je bližšie. Prešiel WiFi certifikáciou

Čo sa týka kórejského giganta Samsung, prakticky všetka pozornosť verejnosti sa delí medzi nadchádzajúcu vlajkovú loď Galaxy S8 a aktuálne oficiálne zverejnené dôvody explózií phabletov Galaxy Note 7.

Až 15% nových majiteľov iPhone 7 naň prešlo z Androidu

Vzhľadom na to, že Apple zatiaľ nezverejnil oficiálne finančné výsledky za prvý finančný kvartál 2017 (spraví tak budúci týždeň), svoju pozornosť musíme obrátiť na dáta pochádzajú z tretích strán.

Obchod Google Play príde s novými funkciami. Takto budú vyzerať hodnotenia obsahu

Google už nejaký ten mesiac vymýšľa, ako by vylepšil hodnotenia aplikácií, hier ale aj iného obsahu nachádzajúceho sa v obchode Google Play. Zdá sa, že prišiel s finálnym riešením.

Android Nougat pre smartfón Honor 8 sa blíži. Aktualizácia začne v Japonsku

Ani Honor 8, ako štýlový smartfón strednej triedy, neobíde aktualizácia na najnovšiu verziu operačného systému Android. Verzia Nougat bude navyše obohatená aj o novú iteráciu UI EMUI 5.0.

Bezrámikový smartfón z keramiky. Jeden zo zakladateľov Androidu vstúpi do biznisu so smartfónmi

Andy Rubin je osobnosť technologického sveta, ktorá stála pri zrode operačného systému Android a rovnomennej spoločnosti Android Inc. V roku 2005 prevzal projekt Android gigant Google.

Obchod Google Play dosiahol veľký medziročný nárast tržieb

Obchod Google Play a Apple App Store sú miesta, bez ktorých by sa naše smartfóny a tablety jednoducho nezaobišli. Nájdeme v nich množstvo aplikácií, hier ale aj ďalšieho obsahu.

ŠTATISTIKA: Android 7.0 Nougat sa prediera pomaly. Stále kraľuje Lollipop

Spoločnosť Google aktuálne vyrukovala s prvou tohtoročnou štatistikou, ktorá vypovedá o podieloch jednotlivých verzií operačného systému Android na trhu.

Android má smutné prvenstvo: V roku 2016 v ňom bolo najviac bezpečnostných chýb

Bohužiaľ, ako ľudí, ktorí majú radi Android ako taký nás takéto prvenstvo samozrejme mrzí. O čom rozprávame? Najviac bezpečnostných zraniteľností v roku 2016 bolo odhalených práve v mobilnom operačnom systéme od Google, v Androide.

Prechod z iOS na Android ešte jednoduchšie. Vďaka Google Disku

Prechod zo starého Android smartfónu na novší kúsok s OS Android je jednoduchý. Vrásky však môže spôsobiť migrácia z iPhone smartfónu s platformou iOS.

Google predstavil Android Things. Operačný systém pre internet vecí

Internet vecí je niečo, čo sa bude v blízkej budúcnosti dotýkať väčšiny z nás. Garážové brány, ovládače klimatizácie, osvetlenie, zámky dverí...všetko bude môcť byť pripojené na internet.

Android 7.0 Nougat sa medzi smartfónmi šíri prekvapivo rýchlo

Ak si odmyslíme výdrž batérie na jedno nabitie, aktualizácie operačného systému Android sú tým najväčším problémom, ktorý trápi vlastníkov smartfónov s týmto OS.

Android 7.1.1 Nougat pre smartfóny Google Pixel a Nexus je vonku. Čo prináša?

Spoločnosť Google dnes oficiálne uvoľnila vyššiu verziu operačného systému Android Nougat. Presnejšie, ide o verziu 7.1.1 určenú je pre Google Pixel smartfóny, ale aj pre niektoré Nexus zariadenia.

ŠTATISTIKA: Android Lollipop vládne smartfónom, Nougat je skôr výnimkou

Aj tento mesiac spoločnosť Google zverejnila štatistiku, ktorá hovorí o trhových podieloch všetkých aktívnych verzií operačného systému Android.

Nadupané preteky F1 2016 od Codemasters už v obchode Google Play

Hry s vôňou benzínu majú nespočetné množstvo fanúšikov. Tých určite poteší, že do obchodu Google Play len nedávno dorazil titul z kráľovskej kategórie motoristického športu, Formula 1.

Piatková porcia aplikácií: MP3 Converter, Evie launcher alebo kolekcia hier Microsoft Solitaire

V čerstvom vydaní piatkovej porcie Android aplikácií a hier natrafíte na snímač farieb, nástroj, ktorý z videa extrahuje zvukovú stopu do formátu MP3, skvelý launcher alebo otvárač skrátených URL adries.

OnePlus 4 nebude: Namiesto toho príde OnePlus 5 s 256GB úložiskom,...

Najnovšie informácie z Kórey naznačujú, že novou vlajkovou loďou spoločnosti OnePlus bude model OnePlus 5. Možno sa pýtate, kam sa podel OnePlus 4, keďže najnovší aktuálne predávaný model je OnePlus 3T.