Návody

Návody
Návody pre Android.

Bezpečné dvojfázové overenie má aj aplikácia WhatsApp. Ako ho zapnúť?

Aplikáciu WhatsApp mnohí používajú ako primárny komunikačný nástroj. V aplikácii nie je výnimočné nájsť množstvo konverzácií, zdieľané súbory, dokumenty či cenné kontakty.

Chráňte si svoje súkromie. TIP na dve aplikácie pre skutočne šifrovanú komunikáciu

Oblasť digitálnej bezpečnosti a hlavne súkromia by vám nemala byť v súčasnej online dobe ľahostajná. Internet nám otvoril bránu do celého sveta, daňou za to je však poodhalené súkromie.

Stratili ste smartfón? Správca zariadenia od Google vám ho pomôže nájsť alebo vymazať

Určite mnohí poznáte ten skľučujúci pocit keď si uvedomíte, že vo vrecku nohavíc nemôžete nahmatať svoj smartfón. Vo väčšine prípadov ste si ho zabudli doma, v aute alebo ho máte napríklad v inom vrecku.

NÁVOD: Odstráňte históriu vyhľadávania a nepotrebné appky zo zoznamu v obchode Google Play

Obchod Google Play je nenahraditeľným zdrojom všetkých aplikácií a hier pre zariadenia s operačným systémom Android. Okrem nich v ňom nájdeme aj filmy, hudbu či knihy.

Nepodceňujte digitálne hrozby a poriadne si zabezpečte váš Google účet

Čím viac sú moderné digitálne technológie dostupnejšie, tým viac sú zaujímavejšie pre kybernetických zločincov. Tí majú záujem nielen o vaše peniaze, ale aj osobné dáta.

NÁVOD: Ako si objednať smartfón z Číny? Nasledujte tento návod krok po kroku

Nad dovozom telefónu z Číny už určite premýšľali mnohí z vás. Obchody, ako je napríklad GearBest.com ponúkajú lákavé ceny a zariadenia, ktoré na Slovensku nie sú dostupné a keď aj sú, tak väčšinou za podstatne vyššiu cenu.

NÁVOD: Pozrite sa, ako zhotoviť tie najlepšie fotografie smartfónom

Hlavne v posledných rokoch sa fotosnímače smartfónov posunuli na úroveň, pri ktorej sa nad lacnejším kompaktným fotoaparátom ani neoplatí uvažovať.

Plánujete si pod stromček kúpiť používaný smartfón? Tieto rady sa vám môžu hodiť!

Pod vianočným stromčekom si mnohí z nás nájdu smartfón, respektíve ním niekoho blízkeho obdarujú. Nákup smartfónu či inej elektroniky je v overených kamenných obchodoch hračkou, problémová ale môže byť "druhá ruka".

NÁVOD: Ako obnoviť vymazané súbory a fotografie v smartfóne?

Určite sa vám už stalo, že ste omylom vymazali peknú fotografiu alebo potrebujete získať späť napr. pracovný pdf dokument, ktorý ste odstránili a považovali za vybavený.

NÁVOD: Pozrite sa, kto neprijal vašu žiadosť o priateľstvo na Facebooku

Facebook je digitálny sociálny "klub" obrovského množstva ľudí, ktorí medzi sebou nadviazali, nadväzujú a budú neustále nadväzovať kontakty. Nie vždy to však ide podľa našich predstáv.

ESET objavil v Google Play falošné Prisma aplikácie, sťahovali trójske kone

Bezpečnostná spoločnosť ESET objavila v oficiálnom obchode Google Play niekoľko falošných verzií populárnej mobilnej aplikácie Prisma, ktorá slúži na editovanie a transformáciu fotografií.

Chyba, Error: Čo znamenajú rôzne chybové hlásenia v obchode Google Play a ako ich riešiť?

Pokiaľ už nejakú tú dobu používate smartfóny alebo tablety s operačným systémom Android, určite ste sa v obchode Google Play niekedy stretli s hlásením o chybe.

NÁVOD: Produkty z e-shopu TinyDeal sa dajú nakupovať aj v európskom sklade. Ako na to?

Online nakupovanie stále napreduje, čoho dôkazom je čoraz širšie portfólio predajcov a rôzne možnosti cezhraničného nákupu. Dnes si dokážete cez internet prakticky objednať čokoľvek

PRISMA: Nesmierne populárna aplikácia čoskoro dorazí do Google Play. Prihláste sa pre jej odber!

Aplikácia Prisma, ktorá slúži na úpravu fotografií v rôznych umeleckých štýloch sa stala behom niekoľkých dní od uvoľnenia hitom v obchode s aplikáciami pre platformu iOS.

Ako najlepšie nabíjať batériu v smartfóne? Toto radia odborníci!

Batéria v našich smartfónoch sú zlé. Väčšina z nich vydrží na jedno nabitie jeden celý deň, čo je poriadne málo. Technologický vývoj mobilných telefónov o míľové kroky predbehol vývoj batérií.

NÁVOD: Takto obnovíte stratené kontakty v Android smartfóne

Pokiaľ ste sa dostali do situácie, v ktorej sa vám stratili všetky, alebo len niektoré kontakty v smartfóne s operačným systémom Android, žiadnu paniku. Stratené kontakty sa dajú obnoviť.