Apple

Apple

Majitelia iPhonov sa sťažujú: Farba z matne čierneho iPhone 7 sa odlupuje, vyzerá to zle

Keď Apple predstavil dvojicu nových iPhonov, svojich zákazníkov jasne upozornil, že lesklo čierny model sa dá ľahko poškrabať a že by si k nemu mali kúpiť puzdro.

iPhony dostanú „novinku“, ktorú Android smartfóny ponúkajú už roky

Apple má podľa posledných správ pripravovať nie jeden, dva ale dokonca až tri modely nových iPhonov. Dva z nich budú priamymi nástupcami iPhone 7 a 7 Plus, ten tretí má byť špeciálny model s najmodernejšími funkciami.

Chcete chystaný iPhone 8? Pripravte si peňaženky, cena má hravo prekonať 1 200 €

Apple podobne, ako ostatní výrobcovia smartfónov horlivo pracuje na svojej novej vlajkovej lodi. Už teraz je však jasné, že vôbec nebude lacná.

5K monitor pre MacBooky, ktorý pomáhal vyvíjať Apple má problém: Nefunguje v blízkosti Wi-Fi routera

Apple k svojim desktopovým a prenosným riešeniam ponúka aj high-end 5K monitor. Ten má však kuriózny problém, ktorý trápi mnohých používateľov.

Apple chce presťahovať výrobu iPhonov do Indie. Mieri do Bengalúru, tamojšieho Silicon Valley

Apple údajne finalizuje svoje plány priniesť výrobu iPhonov, alebo ich časti do Bengalúru, ktorý je prezývaný aj ako Silicon Valley Indie. Plány výrobcu smartfónov už odobrila aj vláda, ktorá príchod Apple víta s otvorenou náručou.

Analytik: Politika Trumpa môže spôsobiť, že iPhone vyrobený v USA bude o 100-200 dolárov drahší

Apple, jeho dodávatelia, ako aj spoločnosti, ktoré mu pomáhajú zariadenie poskladať majú podľa posledných informácií hľadať spôsob, ako telefón vyrábať v USA. Dôvod?

Apple po 5 rokoch stratil dôležité prvenstvo: V Číne namiesto iPhonu najviac kupovali tento model!

Pre Apple sa z ničoho nič stalo obrovskou prioritou nasadenie predaja iPhonov v Indii. Prečo vôbec a prečo práve teraz? Odpoveďou je Čína.

Donald Trump aj naďalej používa Galaxy S3 z roku 2013: Odmieta presedlať na zabezpečený iPhone 7 alebo Galaxy S4

Donald Trump je prezidentom len pár dní, no už teraz je jasné, že veci robí tak, ako sa jemu páči.

Fanúšikovia Apple slintajú: Tento koncept iPhone 8 by sa mal stať skutočnosťou

Rok čo rok sa ešte pred oficiálnym predstavením zariadenia spoliehame na akúkoľvek uniknutú informáciu. Tú potom analyzujeme, diskutujeme o nej a vyhodnocujeme ju. Aj preto nás to tak baví.

Až 15% nových majiteľov iPhone 7 naň prešlo z Androidu

Vzhľadom na to, že Apple zatiaľ nezverejnil oficiálne finančné výsledky za prvý finančný kvartál 2017 (spraví tak budúci týždeň), svoju pozornosť musíme obrátiť na dáta pochádzajú z tretích strán.

Šéf Apple Tim Cook predal akcie spoločnosti v hodnote 3,6 miliónov dolárov

Tim Cook, šéf amerického výrobcu Apple, ako súčasť predplánového finančného manévru predal 30 000 akcií Apple, vďaka čomu mu na účet pribudlo 3,6 miliónov dolárov. Informoval o tom server AppleInsider.

Apple spustil žalobu na Qualcomm: Požaduje 1 miliardu dolárov za príliš vysoké poplatky za licencie

Pre Qualcomm je to momentálne ako z kaluže pod odkvap. Po tom, ako z dôvodu podozrenia na neférové praktiky týkajúce sa poplatkov za licencie spustil žalobu federálny protimonopolný úrad, FTC, je na rade aj Apple.

Miliardár zo Silicon Valley: Éra Apple skončila, v rukáve nemajú nové inovácie

Miliardár zo Silicon Valley, Peter Thiel je veľmi, veľmi skeptický ohľadom budúcnosti Apple.

Vývojár vytvoril aplikáciu pre nájdenie stratených AirPods. Apple ju stiahol, vraj pre ich zákazníkov nie je vhodná

Bezdrôtové slúchadlá AirPods od Apple sú malé, ľahké a ako už prvé slovo tejto vety naznačuje, úplne bezdrôtové. Relatívne ľahko ich tak môžete stratiť.

Samsung v roku 2016 porazil Apple aj na poli patentov. Získal ich obrovský počet

O tom, že sa Apple snaží patentovať aj obdĺžnik sa sranduje už pár rokov. Aká je však pravda? Najnovší prehľad počtu získaných patentov prezrádza, že niektoré spoločnosti sú, minimálne čo sa patentov týka, ďaleko pred...

VIDEO: Steve Jobs pred 10 rokmi predstavil prvý iPhone. Takto to prebiehalo

Dnešný deň označuje 10. výročie predstavenia zariadenia, z ktorého sa neskôr stalo jedno z najúspešnejších zariadení v histórií. Hovoríme samozrejme o iPhone, telefóne, ktorý na javisku predstavil vtedajší šéf Apple, Steve Jobs.

Samsung predstavil Exynos 8895 zo série Exynos 9: Ponúka obrovský výkon...

Samsung práve predstavil nový mobilný high-end čip, ktorým bude tento rok vybavených niekoľko high-end zariadení. Podobne ako Qualcomm Snapdragon 835 (s ktorým Qualcommu Samsung pomohol) je Exynos 9 Series 8895 vyrobený 10nm FinFET procesom.