Konkurencia

Konkurencia
Články o konkurenčných operačných systémoch

iPhonov sa v roku 2016 vyexpedovalo najviac. V TOP 10 obsadili prvé štyri priečky

Podľa britskej výskumnej firmy IHS Markit sa malo Apple v minulom roku podariť prekonať všetkých svojich konkurentov. Analýza spoločnosti odhalila, že najpredávanejšími smartfónmi na svete boli v roku 2016 iPhony.

Microsoft má veľký problém: Nefunguje Skype, Outlook ani Xbox!

Microsoft má opäť problémy. Tento mesiac pritom ide už o druhý veľký výpadok ovplyvňujúci účty.

Muža (†32) zabil elektrický prúd: Vo vani používal iPhone

Pre jedného Brita sa používanie iPhonu vo vani stalo osudným. So záverom, že ho zabil elektrický prúd pri obhliadke tela prišiel samotný koroner.

Dizajn Nokia 6 je odteraz chránený patentom

HMD Global, spoločnosť, ktorá vlastní práva na značku Nokia získala patent na dizajn, ktorý je veľmi podobný dizajnu smartfónu Nokia 6.

iPhone 6 Plus zobrali do servisu: Pozrite si desivé VIDEO toho, ako sa vznietil priamo v rukách!

Párik z austrálskeho Queenslandu sa rozhodol, že iPhone 6 Plus s prasknutým displejom a problémami s batériou zoberie do servisu

VIDEO: Budú nové Nokie tak odolné ako tie staré? Zisťoval to tento test!

Určite ste si už všimli, že s predstavením nových zariadení, prevažne smartfónov, sa na internet dostávajú všelijaké testy.

Windows Vista má pred sebou posledný mesiac: Ak ho stále používate, radšej aktualizujte!

Windows Vista je jedna z menej populárnych verzií obľúbeného operačného systému. Microsoft sa však svojim zákazníkom zaviazal, že ju bude pri živote držať desať rokov po predstavení.

Analytici: iPhone 8 bude inovatívny, predávať sa bude nevídane dobre

Analytička spoločnosti Morgan Stanley, Katy Huberty, je presvedčená, že chystaný iPhone 8 bude úspešnejší, než minuloročné modely.

Apple zrušil plány využiť OLED displej pri iPhone 8: Galaxy S8 sa minimálne čo sa displeja týka, nevyrovná

Vyzerá to tak, že iPhone 8 nebude až tak nabitý technológiami, ako sme predpokladali.

Pripravované vlajkové lode od Nokie nakoniec môžu ponúknuť Zeiss optiku

HMD Global, spoločnosť, ktorá má povolenie využívať označenie Nokia nedávno predstavila svoje nové zariadenia. Niečo však medzi nimi chýbalo – skutočná vlajková loď. Všetky modely predstavili spolu s „hlúpym“ telefónom Nokia 3310.

Louis Vuitton vyrobil puzdro pre iPhone: Stojí toľko ako 7 kusov iPhone 7

Ak si myslíte, že samotné iPhony sú drahšie, než by museli byť, tak si pozrite toto puzdro. Pochádza z dielne Louis Vuitton a určené je pre vlajkovú loď Apple z konca roka 2016.

Windows 10 zobrazuje reklamu: Priamo v prehliadači súborov láka na platenú službu

Windows 10 mal ťažký pôrod. Po tom, ako Microsoft oznámil, že ho získajú všetci majitelia Windows 7 a 8 zadarmo až rok po jeho uvedení ho začal nasilu tlačiť našimi krkmi a to až dovtedy, kým nemal dostatočne silné čísla, ktorými by sa mohol pýšiť.

Spoločnosť Apple zarobila na smartfónoch najviac. Samsung je opäť druhý

Rok 2016 bol pre spoločnosť Apple poriadne úspešný. Predaje smartfónov iPhone sa postarali o nadštandardný prevádzkový zisk, ktorý sa zastavili na sume 44,9 miliárd dolárov.

Budúce Nokia smartfóny nebudú vybavené foto optikou Carl Zeiss

Konzorcium HMD Global zatiaľ zvláda reštart značky Nokia celkom dobre. Boom okolo Nokie 3310 sprevádzajú cenovo dostupné modely Nokia 3, Nokia 5 a Nokia 6, ktoré sú napríklad vybavené čistou formou operačného systému Android.

Prehliadanie internetu cez OS Android je čoraz populárnejšie. Dokonca dobieha Windows

Zamyslite sa, z akých zariadení najčastejšie pristupujete na internet. Okamžitou odpoveďou je smartfón, poprípade tablet, a počítač, respektíve notebook. Smartfónom vládne operačný systém Android a počítačom Windows.

VÝSLEDKY: Kúpili by ste si novú Nokia 3310?

Hneď po zverejnení prvých špekulácií o tom, že Nokia môže znovu predstaviť svoju ikonickú 3310-tku sa spustila debata o tom, kto si ju kúpi a kto nie.