Google I/O

Google I/O
Najnovšie spravodajstvo z Google I/O

Xiaomi Mi Box oficiálne: 4K rozlíšenie, 60 FPS a Android TV na palube

Google na konferencii Google I/O nezabudol ani na Android TV. Spoločnosť predstavila hneď niekoľko nových hardvérových partnerov, pričom jedným z nich je aj známa čínska spoločnosť Xiaomi.

Daydream je virtuálna realita od Google, ktorá vás donúti kúpiť si 4K smartfón

Čo sa týka virtuálnej reality a spoločnosti Google, jej snaha v podstate končila pri kuse kartónu za pár eur s názvom Cardboard. To sa aktuálne mení a spoločnosť Google na konferencii I/O predstavila Deaydream. Virtuálnu realitu postavenú na operačnom systéme Android N.

Google predstavil spôsob, akým budeme môcť používať aplikácie bez potreby ich inštalácie

Instant Apps. To je názov novej služby, či skôr funkcie operačného systému Android. ide o aplikácie, ktoré budeme môcť používať bez toho, aby sme si ich nainštalovali. Vzhľadom na svoju funkcionalitu si novinka vyslúžila patričnú vlnu pozornosti.

Google má nový messenger Allo, ktorý sa učí z našich konverzácií

Internetový gigant dnes na vývojárskej konferencii Google I/O ukázal messenger z budúcnosti. Volá sa Allo a okrem krásneho používateľského prostredia ponúka celý rad ďalších špecialitiek.

Potvrdené: NFC platobný systém Android Pay bude dostupný v ďalších krajinách

Platobná služba Android Pay je priamou konkurenciou k službám Apple Pay alebo Samsung Pay. Službu prostredníctvom aplikácie spojíte s údajmi vašej platobnej karty a prostredníctvom technológie NFC v smartfónoch môžete platiť v rôznych kamenných obchodoch.

Xiaomi bude súčasťou konferencie Google I/O. Spoločnosť predstaví úplne nový produkt

Hugo Barra je osobnosť technologického sveta, ktorá ešte v nedávnej minulosti zastupovala pozíciu viceprezidenta a hovorcu pre produktové oddelenie Androidu v spoločnosti Google. Post Hugo opustil a prešiel do spoločnosti Xiaomi, kde pracuje ako hlavný viceprezident.
video

NAŽIVO: Tu sledujte prenos z konferencie Google I/O 2016!

Google I/O 2016 je najväčšia konferencia určená pre vývojárov Android aplikácií a zariadení. Ide o malý-veľký vývojársky sviatok, keďže na ňom rok čo rok Google predstavuje novinky, ktorých sa môžu vývojári zmocniť.

Google zverejnil nominácie Play Awards

Májová udalosť Google I/O sa veľkou rýchlosťou blíži a Google sa rozhodol oznámiť nominácie na ceny Google Play (Play Awards). Nominácie sú v 10 katégóriach, o ktoré prvenstvá bude bojovať 5 účastníkov v každej jednej kategórií.

Google chce nahradiť dotykové displeje bezkontaktnou technológiou zo sci-fi filmov

Ovládanie virtuálnych objektov pohybmi našej ruky a jednotlivých prstov. Taká je vízia internetového giganta pre náš digitálny svet.

Google Inbox umožní vrátenie odoslanej pošty, synchronizáciu poznámok a používanie bez pozvánky!

Google Inbox, klient pre správu elektronickej pošty vytvorený na základe známeho Gmail-u prešiel významnou aktualizáciou a o týchto novinkách sme sa dozvedeli na nedávnej konferencii Google I/O.

Android M ponúkne aj ‘multi-window‘ funkcionalitu. Používanie viacerých aplikácií naraz bude jednoduchšie

Ešte nedokončená softvérová novinka Android M obsahuje zatiaľ neaktívnu funkciu, ktorá nám umožní na displeji zobraziť dve aktívne aplikácie.

Google ukázal skladanie modulárneho smartfónu naživo. Zmení ‘Projekt Ara’ mobilný priemysel?

Na Google I/O mohli prítomní žurnalisti taktiež vidieť jeden z najambicióznejších projektov internetového giganta, ktorý sa už stihol zmeniť z neistého konceptu na fungujúci prototyp.

80 % všetkých smartfónov predaných minulý rok bežalo na Androide

Sundar Pichai, viceprezident pre produkty v spoločnosti Google začal včerajšiu konferenciu Google I/O 2015 zaujímavými číslami, ktoré sa týkajú portfólia služieb tejto spoločnosti.

Vysoký manažér z Google vyvracia konšpirácie. Nový Android vraj neponesie názov ´Milkshake´

Po včerajšom odhalení nadchádzajúcej verzie operačného systému Android začali internetom kolovať špekulácie, aký názov softvérová novinka s viacerými užitočnými vylepšeniami vôbec ponesie.

Ďalšia verzia Androidu sa má volať Android Milkshake: Toto má byť dôkaz!

Ako každý rok, aj tentokrát čelíme pred obrovskou otázkou. Ako sa bude volať nová verzia Androidu? Prvé písmeno bude začínať na „M“, to je jasné. No aký bude zvyšok?

AKTUALIZOVANÉ Google Photos: Geniálna služba pre vaše fotky a videá s NEOBMEDZENÝM úložiskom

Google dnes na vývojárskej konferencii predstavil svoju novú službu. Volá sa Google Photos a ako už jej názov napovedá, je určená pre vaše fotografie a videá. Možno si hovoríte, že čo môže byť také geniálne na službe pre fotografie? Čítajte ďalej, toto vás bude zaujímať.

Xiaomi Mi 6 je tu! Kúpte si to najlepšie čo Čína...

Xiaomi len minulý týždeň predstavil svoju novú vlajkovú loď, ktorá je vybavená tým najlepším, k čomu majú výrobcovia prístup. Volá sa Xiaomi Mi 6 a ide o novú vlajkovú loď spoločnosti pre rok 2017.