Elektromobil

Elektromobil

Majiteľ Tesly obetoval svoje auto, aby zachránil človeka v bezvedomí. Elon Musk mu zaplatí všetky opravy

Byť hrdinom niekedy znamená obetovať svoj súkromný majetok. Presne pred takou dilemou stál majiteľ Tesly, ktorý svoje vozidlo obetoval pre to, aby zachránil život ďalšieho motoristu.

Spoločnosť Adidas podala námietku voči logu pre elektromobil Tesla Model 3

Známa satirická fráza „viac pásikov, viac Adidas" je určite vtipná, no zrejme by sa nepáčila predstaviteľom populárnej športovej značky. Tým sa najnovšie nepáčili pásiky loga elektromobilu Tesla Model 3.

Tesla Model S P100D zrýchľuje lepšie ako Ferrari LaFerrari. Stačila ďalšia softvérová aktualizácia

Po predstavení modelov Tesla so 100 kWh akumulátorom okamžite všetkých zaujímalo, ako zrýchľujú. V takzvanom absurdnom režime to elektromobil Model S vytiahol na približnú stovku za 2,5 sekundy.

Toľkoto pre EU trh stojí Tesla v základnej a najvyššej konfigurácii

Predstava vlastnenia elektromobilu je pre mnohá azda najlákavejšia spomedzi všetkých iných vozidiel. Predsa len, kto sa už previezol v Tesle určite vie, ako futuristicky sa vtedy cítil.

Čo symbolizujú logá Tesly a SpaceX? Elon Musk prezradil, ako ich navrhli

Navrhnúť kvalitné logo nie je žiadna sranda. Dizajnéri musia myslieť na celkovú estetiku, no zároveň sa snažia logo okoreniť akýmsi hlbším zmyslom. Presne tak vznikli aj logá firiem, ktoré riadi Elon Musk.

Elon Musk: Systém plne autonómneho riadenia vozidiel prinesieme o 3 až 6 mesiacov

Elektromobily spoločnosti Tesla Motors disponujú systémom čiastočného autonómneho riadenia v rámci funkcie príznačne nazvanej ako autopilot.

Vyšetrovanie tragickej nehody vozidla Tesla Model S je ukončené s jednoznačným výsledkom

Začiatkom júla 2016 sme vás informovali o nehode vozidla Tesla Model S, pri ktorej zahynul jeho vodič. Ten s vozidlom nabúral do návesu nákladného automobilu, ktoré mu skrížilo cestu. Vodič elektromobilu mal zapnutú funkciu autopilota.

Elektromobil od Faraday Future alebo Tesly? Avizovaná cena okamžite rozhodne

Inovatívna spoločnosť Faraday Future predstavila začiatkom tohto roka svoj prvý produkčný elektromobil s označením FF 91. Ten zaujal nielen dizajnom, ale aj ultimátnymi parametrami.

Famózne Porsche Mission E ako konkurencia pre Teslu. Pozrite si fotografie a detaily

Čo sa týka segmentu elektromobilov, v podstate sa najčastejšie skloňuje len jeden výrobca. Na mysli máme spoločnosť Tesla Motors vizionára Elona Muska.

Hlavný softvérový inžinier po 11 rokoch opúšťa Apple. Mieri do automobilky Tesla

Automobilka Tesla Motors dnes na svojich oficiálnych stránkach oznámila, že ich kapacity posilní nová osobnosť menom Chris Lattner. Ide o veterána z oblasti vývoja softvéru.

Samsung vyrobí batérie pre elektromobily: Za 20 minút získate 500 km dojazd!

Hoci je éra elektromobilov ešte relatívne v plienkach, technologickí výrobcovia presne vedia, akým smerom sa uberať, aby elektromobily časom plnohodnotne nahradili vozidlá poháňané fosílnymi palivami.

Toto je konkurencia Tesly: Faraday Future predstavuje prvý produkčný elektromobil!

Tak sa to stalo! Farada Future, spoločnosť venujúca sa elektromobilom predstavila svoj prvý elektromobil – FF 91 SUV. Tí, ktorí bývajú v Spojených štátoch si auto môžu zarezervovať vratnou 5 000 dolárovou zálohou. Samotná výroba začne v roku 2018.

VIDEO: Pozrite si, ako Tesla automaticky zabrzdila pred nehodou, ktorá sa stala až o pár sekúnd

Elon Musk, šéf Tesly počas uvedenia verzie 8.0 ich autopilota hlásal, že už čoskoro v reálnej premávke ukáže svoj plný potenciál.

Elon Musk neprestáva inovovať. Chystá veľkú aktualizáciu Supercharger nabíjačiek

Využiteľnosť elektromobilov Tesla je podmienená dostatočne rozšírenou sieťou nabíjacích staníc. Pri dlhších jazdách sa bez kompatibilných nabíjačiek jednoducho nezaobídete.

Tesla vylepší kritizovanú časť svojich vozidiel. Najala si špičkového inžiniera z Volva

Ak ste boli pri predstavení elektromobilu Tesla Model 3 ohromení, emočné technologické blaho vystriedal behom chvíľky chlad. Stačilo sa pozrieť do interiéru vozidla.

Spoločnosť Lucid Motors predstavila luxusný elektrický sedan. Dojazdom prekoná Teslu

Lucid Motors je mladá spoločnosť, ktorá bola založená v americkej Kalifornii. Aktuálne táto automobilka predstavila svoje vôbec prvé vozidlo. Nazvala ho Air.