Aplikácie

Aplikácie

Spojenie horskej dráhy a virtuálnej reality? Zážitok len pre silné žalúdky

Ak ste už vyskúšali okuliare pre virtuálnu realitu, viete, že zážitky prežité s nimi dokážu poriadne zamotať hlavu. No čo sa stane, ak ich použijete v spojení s obrovskou horskou dráhou v zábavnom parku? Zrejme nič pre slabšie žalúdky.

Lens Launcher: Hľadanie a spúšťanie aplikácií spôsobom, aký tu ešte nebol

V obchode Google Play môžeme nájsť množstvo rôznych spúšťačov, teda launcher aplikácií, ktorými sa dá efektívne nahradiť používateľské prostredie od výrobcu. Spomenúť môžeme napríklad Nova Launcher, Go Launcher alebo nemenej populárny Apex.

Google Play Awards pozná svojich víťazov. Houzz sa stáva najlepšou aplikáciou roka

Google I/O nie je len o novinkách v oblasti hardvéru a softvéru. Treba aj oceniť prácu druhých, ktorí Google ekosystému pomáhajú prosperovať. A vrámci Play Awards boli ohlásený víťazi v rôznych kategóriách.

Piatková porcia aplikácií: Aplikácia, ktorá vás vráti v čase alebo nový diel RPG Assassin’s Creed

Týždeň ubehol ako voda a vy si víkend môžete spríjemniť napríklad aj novými tipmi na aplikácie alebo hry z obchodu Google Play. Naučiť sa môžete úplné základy programovania, použiť novú uzamykaciu obrazovku, nastaviť si hlasitosť rôznych upozornení, vytvoriť krátky kreslený film alebo pozor, môžete sa vrátiť v čase s appkou Timehop.

Oficiálne: Android aplikácie po novom spustíte aj na Chrome OS!

To, čo sa nejakú dobu šuškalo, je dnes realitou. Google oficiálne sprístupnil Android aplikácie na Chromebookoch, čo z tohto ekosystému robí ešte atraktívnejší OS.

Google predstavil spôsob, akým budeme môcť používať aplikácie bez potreby ich inštalácie

Instant Apps. To je názov novej služby, či skôr funkcie operačného systému Android. ide o aplikácie, ktoré budeme môcť používať bez toho, aby sme si ich nainštalovali. Vzhľadom na svoju funkcionalitu si novinka vyslúžila patričnú vlnu pozornosti.

Nová aplikácia Duo od Google prinesie jednoduché a rýchle videohovory

Gigant dnes okrem inteligentného messengera Allo priniesol aj ďalšiu šikovnú aplikáciu, konkrétne nástroj na realizáciu vizuálnych hovorov prostredníctvom internetu.

Netflix spustil web, ktorý vám jedným klikom ukáže reálnu rýchlosť internetového pripojenia

Streamovacia služba Netflix, ktorá je plná skvelých filmov, seriálov ale aj dokumentárnych snímkov dorazila na Slovensko oficiálne 6. januára tohto roku. Po prvotnej vlne záujmu o službu, na ktorú poukazovali takmer všetky médiá, sa Netflix akosi z našej pozornosti vytratil.

Nová klávesnica Swiftmoji dokáže predvídať, akého smajlíka práve potrebujete

Dokončovať a predvídať následujúce slová dnes zvládne takmer každá poriadna softvérová klávesnica v Google Play Store. Čo však poviete na predvídanie emoji?

Medzinárodná vesmírna stanica obletela Zem už 100 000-krát! Na Snapchate ju môžete sledovať aj vy

Možno ste už zaznamenali informácie o tom, že Medzinárodná vesmírna stanica (ISS) dnes ráno pokorila hranicu 100 000 obletov okolo Zeme. Oznámil to NASA, Americký Národný úrad pre letectvo a vesmír s tým, že počet týchto obletov predstavuje vyše 4,18 miliardy kilometrov.

Nová verzia Google Play Store vám umožní ľahšie nájsť aplikácie, ktoré sú v beta testovaní

Nová verzia Google Play sa práve začala vypúšťať do obehu a Google poteší hlavne beta testerov, ktorí majú chuť si zahrať/vyskúšať hry a aplikácie ešte pred ich vydaním.

Piatková porcia aplikácií: Správa kontaktov, rýchle odpovede na správy alebo akčná MMO hra

V dnešnej piatkovej porcii obvyklých tipov na zaujímavé aplikácie a hry nájdete skvelého pomocníka pre rýchle odpisovanie na správy, k tomu môžete pridať systémové plávajúce tlačidlo pre rýchly prístup ku skutočne všetkému a v kombinácii s intuitívnou aplikáciu kontaktov ušetríte až 57 % času pri používaní smartfónu. (Číslo sme si vymysleli).

ISIS má novú aplikáciu. Malé deti učí počítať zbrane, náboje a nože

Islamský štát (ISIS) má na konte ďalšiu aplikáciu, ktorá je určená výhradne pre ich deti. Jej úlohou je naučiť najmenších arabskú abecedu. Aj keď aplikácia na prvý pohľad žiari farbami, ktoré sú typické pre detský softvér, druhý pohľad už tak detský nie je.

V aplikácii YouTube pribudla zásadná funkcia. Pripravte sa na vstavaný messenger

Možno ste si v aplikácii YouTube všimli, že niektoré videá sú poriadne komentované. Diskusia pod videami však nie je zrovna miesto, kde by mohla prebiehať priateľská a hlavne súkromná komunikácia.

Nová aktualizácia Google Translate umožňuje prekladanie textu priamo v aplikácii

Čítali ste niekedy anglický článok, kde ste nerozumeli jednému slovíčku? Alebo vám niekto poslal email v cudzom jazyku a vy ste si chceli jeho obsah preložiť?

Oficiálne: Instagram prichádza s inovovaným dizajnom aplikácie aj hlavnej ikony

Foto sociálna sieť Instagram, ktorá patrí pod krídla Facebooku, prichádza po dlhšej dobe s výraznejšou zmenou vzhľadu užívateľského prostredia, známej ikony aplikácie ako aj pridružených aplikácií. Predošlé dohady tak dostali reálne kontúry.