Zaujímavosti

Zaujímavosti
Zaujímavé články, novinky a dianie okolo Androidu

Špecifikácia 5G sietí predstavená! 20Gbps download, 1ms latencia a 1 milión zariadení na km2

Minimálna kapacita jedného 5G vysielača musí byť najmenej 20 Gbps, rozhodla medzinárodná telekomunikačná únia (ITU).

TOP telefóny, pri ktorých nespravíte chybu a stoja okolo 200€!

Výrobcu Vernee a jeho produkty už predstavovať určite nemusíme. Do nášho povedomia sa totiž dostal naozaj bleskurýchlo vďaka svojím kvalitným zariadeniam za férové ceny.

Tento smartfón je ťažný kôň: Stojí pod 100€ a svojou obrovskou batériou dokáže nabiť aj iné telefóny!

Čínskeho výrobcu Oukitel určite poznajú mnohí z vás. Výrobca sa rád orientuje na zariadenia, ktoré nielen že dobre vyzerajú, ale takisto v sebe skrývajú batérie s kapacitami, ktoré u konkurencie nie sú až tak bežné.

Odhlásilo vás cez noc z Google účtov? Nie ste sami, Google zaznamenal problém!

Vyzerá to tak, že veľký počet ľudí sa ráno zobudil s tým, že ich jeho telefón alebo mailový klient oboznámil s problémom pri pripojení na účet Google. Riešenie je veľmi jednoduché – stačí sa len opätovne prihlásiť.

Internetový obchod AMAZON ruší spoplatnenie dopravy pri niektorých objednávkach

Amazon, ako jeden z najväčších internetových predajcov tovaru na svete, prichádza s pozitívnymi správami. Týkajú sa Európy a teda aj našej krajiny.

Slováci POZOR! Na Facebooku je ošiaľ za falošným 100 € Tesco kupónom, je to podvod!

Ak niečo vyzerá veľmi dobre, v dnešnej dobe tomu tak pravdepodobne nie je. Toť príbeh ďalšieho na Facebooku, ktorý sa snaží nachytať nič netušiacich ľudí.
priehrada

Gigantický vodný priepad priehrady Monticello zachytený na VIDEO pomocou dronu

Do sekcie dych berúcich videí zhotovených z vtáčej perspektívy prostredníctvom dronu pribudlo ďalšie. Ponúkne nám unikátny pohľad na jeden z najväčších otvorov slúžiacich pre odvádzanie nadbytočnej vody.

Finančné hrozby v roku 2016: Každú sekundu sme atakovaní phishingom, ktorý nás oberá o peniaze

Počet finančných phishingových útokov narastal aj počas celého minulého roku. Oproti roku 2015 využívali kyberzločinci phishingové formy na finančné krádeže až v 47,48 % prípadov, čo je nárast o 13,14 percentuálnych bodov.

Hráč zomrel počas 24-hodinového živého prenosu na Twitchi. Mal len 35 rokov

Brian „Poshybrid“ Vigneault bol streamer (hráč vysielajúci to, ako hrá), ktorý hral prevažne World of Tanks. Brian zomrel 19. februára po 22 hodinách streamovania pre charitatívny účel.

Vyskúšajte rozšírenie pre prehliadač, ktoré zablokuje automatické prehrávanie videí a zvuku

Internetový gigant Facebook minulý týždeň oznámil, že sa videá na našich nástenkách s novinkami budú prehrávať automaticky, a to aj so zvukom. Na nemilú novinku ale existuje bič.

Samsung potvrdil: Naše Smart TV načúvajú každému slovu, ktoré poviete a odosielajú to pre analýzu

Samsung práve potvrdil obrovské bezpečnostné riziko týkajúce sa ich inteligentných televízorov. Kórejský výrobca elektroniky totiž poodhalil, že ich Smart TV naozaj načúvajú každému jednému slovu, ktoré v ich prítomnosti poviete.

Xiaomi má nového kráľa predajov: Tento smartfón sa už teraz predáva na státisíce kusov!

Ak ste fanúšikom alebo dokonca aj majiteľom jedného z množstva zariadení z dielne Xiaomi, určite ste nešliapli vedľa. Xiaomi ponúka naozaj široké portfólio smartfónov, v ktorých si svojho obľúbenca nájde aj náročný aj menej náročný užívateľ.

Shark.sk končí! Tovar vraj buď dodá alebo vráti peniaze

Dnešným dňom je na Slovensku o jeden e-shop menej. Svoju činnosť totiž ukončila spoločnosť SHARK Computers, a.s.

Samsung chce kúpiť spoločnosti zaoberajúce sa AI. Vyčlenil na to 1 miliardu dolárov

Nový inteligentný pomocník Samsungu vstavaný do jeho nadchádzajúcich zariadení, Bixby, potrebuje mozog. Juhokórejská firma preto nemá na výber, než poobzerať sa po spoločnosti, ktorá pracuje na technológii, ktorá by im to umožnila.

Telefón Adolfa Hitlera, cez ktorý vydal stovky krutých rozkazov bol na predaj. Vydražil sa na 230 610 €

Nedeľné poobedie mnohí z nás radi trávia v prírode, na gauči, športovo alebo akokoľvek inak. Skupinka ľudí sa však rozhodla, že ich vízia nedeľnej srandy a oddychu je zúčastniť sa aukcie majetku veliteľa nacistického Nemecka, Adolfa Hitlera.
Falcon 9

Raketa Falcon 9 pristála úspešne a bez akéhokoľvek poškodenia. Pozrite si úžasné VIDEO

Sledovanie ostrého štartu vesmírnej rakety bolo vždy fascinujúce. Vidieť vznášať sa k oblohe dôkaz maximálnych technologických možností ľudstva je na nezaplatenie.